Nieszczelne jelita.

Nieszczelne jelita.
Kod produktu: Nieszczelne jelita
Dostępność: W magazynie
Cena: 0.00zł
Bez podatku: 0.00zł
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń
Dodaj do porównania

Problem nieszczelnego jelita to uszkodzenie śluzówki jelit w wyniku oddziaływania różnych czynników drażniących lub patogenów. Najczęściej sami zapracowujemy na chorobowy stan jelit, chociaż możemy odziedziczyć pewną wrażliwość na choroby jelit po przodkach. Jednak tylko środowisko jakie stworzymy jelitom doprowadza ostatecznie do zniszczenia ich ścianek. Zdrowe jelita z prawidłowymi kosmkami jelitowymi to jelita zaopatrzone w prawidłową florę bakteryjną, odżywiane właściwym pokarmem, dobrze nawodnione, zrelaksowane i wymasowane przez ruch ciała i głęboki oddech. Dgybyśmy przeprowadzili analizę SWOT plusów i minusów, to po stronie minusów znalazłyby się: brak zasiedlenia prawidłową florą bakteryjną matki poprzez nienaturalny poród, kolonizacja jelit patogenami ze szczepionek (zwłaszcza wirus odry zagnieżdża się w ściankach jelit), przegotowany pokarm pozbawiony enzymów, obecność cukru, skrobi w diecie, brak skutecznego nawodnienia organizmu, toksyny chemiczne z leków i konserwowanej żywności, stres, który przyśpiesza lub spowalnia ruch mięśni, płytkie oddychanie, które unieruchamia brzuch i nie pobudza nerwu błędnego, brak wystarczającego ruchu ciała. Jeśli mamy więcej minusów niż plusów i konstrukcję wrażliwą po przodkach, to prawdopodobnie cierpimy na jakąś chorobę alergiczną, autoimmunologiczną, hormonalną lub na powtarzające się infekcje i stany zapalne różnych układów wewnętrznych.

Gdybyśmy oglądali próbkę żywej kropli krwi pod mikroskopem (na zdjęciu), to zobaczymy formacje białkowe pochodzące z żywności, które przedostały się przez nieszczelną ściankę jelit do krwi i stają się dla systemu odpornościowego obcym ciałem, które należy zwalczyć. Zaprzęgnięte do pracy zostają limfocyty i jeśli tych cząstek pokarmowych jest dużo, powstają objawy stanu zapalnego przypominającego często grypę, nawet ze stanem podgorączkowym. Zwykliśmy wtedy mówić: Chyba się przeziębiłem(łam). I na przykład bierzemy aspirynę. Aspiryna jeszcze bardziej uszkadza śluzówkę jelita i mamy zamknięte koło błędów. Stan zapalny może zejść głębiej i objąć poszczególne narządy wewnętrzne. Zmienią się objawy z grypopodobnych na objawy wynikające z uszkodzeń tych narządów. Więc leczymy wtedy dany narząd, najczęściej lekami chemicznymi. Nadal nic nie robimy z jelitami oprócz tego, że coraz bardziej im szkodzimy. Później już tylko wrastamy w przekonania, że z wiekiem człowiek choruje na coraz więcej chorób.

Co się dzieje, kiedy jelita przepuszczają cząstki pokarmowe do krwi? Temu procesowi zwykle towarzyszy przepuszczanie flory bakteryjnej jelit i patogenów. Pożyteczne w jelitach drożdżaki, we krwi zamieniają się w toksyczne grzyby, których toksyny o cechach zbliżonych do insuliny powodują, że mózg odbiera je i odczytuje jakoby spadł poziom cukru we krwi. Dlatego pojawia się u nas głód na coś słodkiego, co odżywia nasze kolonie grzybów. Przy tak zakwaszonym od cukru i toksyn środowisku rozmanżają się pasożyty. Ciekawe jest to, że diagnostyka laboratoryjna zwykła badać głównie lamblie, owsiki, glisty i ewentualnie tasiemce. Tymczasem mamy setki gatunków naszych rodzimych i zagranicznych, przywiezionych z wakacji oraz na egzotycznych owocach. Wszelka walka z pasożytami różnymi środkami będzie tymczasowa jeśli nie wyleczymy jelit. Podobnie z grzybami i pleśniami, których zarodniki po prostu unoszą się w powietrzu. Zdrowe jelita nie przepuszczą do krwi żadnych patogenów.

Priorytetem zatem staje się zaleczenie uszkodzeń w ściankach jelit. Złą wiadomością dla osób wierzących w farmację jest to, że nie ma na to leku. Tutaj potrzebna jest samodyscyplina. Najważniejsza jest zmiana diety i trybu życia, a to okazuje się być dla wielu nie do przejścia. Nie dlatego, że jest to trudne, ale dlatego, że mamy wbudowane w neurony przekonania, często wielopokoleniowe. W domach jadło się tak (niezdrowo), odkąd pamiętamy i ludzie jakoś żyli. Rodzice nie ćwiczyli i też było dobrze. Mamy mnóstwo argumentów i usprawiedliwień dlaczego nic nie zmienimy. Za chwilę pojawia się jakiś cudowny specyfik na wszystko i chętnie podążamy za iluzją, że dzięki niemu nic nie będziemy musieli zmieniać. Dlatego najpierw często jest potrzebna terapia lub chociażby tylko praca z przekonaniami.

Osoby, które już są gotowe na zmianę diety i trybu życia, bo wystarczająco dużo się nacierpiały lub ich stan zdrowia jest już tragiczny, powinny przejść na dietę bez żadnych ziaren (a więc odpada też jakakolwiek mąka), skrobi, cukru, warzyw psiankowatych, alg, glonów, chemicznych dodatków. Osoby, które muszą zażywać leki powinny je przyjmować w zastrzykach lub w postaci liposomowej (wchłanianej z ust do naczyń krwionośnych). Co można jeść opisuje dieta SCD. Jest to rewolucja w żywieniu i na początku trzeba wiele posiłków przygotowywać w słoikach, mrozić, żeby nie spędzać całego czasu w kuchni. Ale przyzwyczajamy się i nawet wyjazdy możemy zorganizować tak, by nie sięgać po kupowane jedzenie. W wielu miejscach możemy też prosić o przygotowanie konkretnego produktu w sposób jaki chcemy.

Wdrażamy codzienne niezbyt długie ćwiczenia. Nie ma wielkiego znaczenia jakie ćwiczenia wybierzesz, ważniejsze jest aby były wykonywane codziennie i aby prowokowały głębszy oddech. Można też dodatkowo wdrożyć zabiegi alkalizujące poprzez skórę - kąpiele zasadowe całego ciała, moczenie nóg, okłady na różne narządy lub całe ciało, wkładanie pończoch zasadowych. Kuracja dr. Jentschura jest tutaj bardzo pomocna. Zostaje już tylko konsekwencja i czas. Nalezy się przygotować na min. kilka miesięcy do 2 lat.

Wyleczone jelita będą mogły przyjmować pokarm, na który wcześniej miałeś(łaś) nietolerancję pokarmową np. mleko krowie, ale tylko przy zachowaniu pewnych zasad np. bez dodatków chemicznych. Z czasem w diecie może się pojawić coraz więcej surowych warzyw ponieważ będzie się zmieniała flora bakteryjna jelit. Będziesz obserwować niezwykłe efekty zanikających stanów zapalnych, zwyrodnień i chorób. Jeśli włączysz do tego pracę z emocjami, a co za tym idzie zmniejszanie poziomu stresu będziesz zdrową, świadomą osobą, która swoją energię przeznacza na budowanie konstruktywnych rozwiązań i pozytywnej przyszłości.

Takimi życzeniami właśnie kończę ten artykuł serdecznie pozdrawiając czytelników.

Anna Nell www.holistycznaklinika.pl www.glutation.info.pl www.ajnacentrum.pl

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Sklep na bazie OpenCart
Holistyczna Klinika © 2019