Recepta

Recepta
Kod produktu: Recepta
Dostępność: W magazynie
Cena: 0.00zł
Bez podatku: 0.00zł
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń
Dodaj do porównania

Czy mogę komukolwiek wystawić receptę? Taki program pod tytułem "Recepta" odkryłam u siebie. Sposób myślenia jest taki: diagnozuję problem, wystawiam receptę i następuje spodziewana poprawa. Druga strona myśli podobnie: poddaję się badaniom, dostaję diagnozę, realizuję receptę i następuje spodziewana poprawa. Otóż jest to program wylansowany przez reklamę. Wierzymy, że jest ktoś, kto lepiej wie i nie musimy już my sami wiedzieć, wystarczy, że zapłacimy i wyegzekwujemy.

Kwestie ciała ludzkiego i psychiki są materią, w której najlepiej porusza się właściciel ciała i psychiki, chociażby sam przekonywał siebie, że nie ma czasu, wiedzy i kwalifikacji, to fakty są takie, że każdy dostał, ograniczone, ale jednak, władanie nad własnym ciałem, myślami i emocjami. Dlatego nie ma lepszego specjalisty w tym zakresie jak ten, który je czuje, obserwuje każdego dnia i ma wiedzę o swoich poczynaniach. Inna osoba może być towarzyszem, motywatorem, wspierającym, pokazującym, dzielącym się. Nigdy nie może zastąpić w działaniach, wyborach, obserwacjach, wnioskach.

Jeśli ktoś przychodzi po pomoc, to jego świadoma istota przychodzi dokładnie po moc. Po przywróconą moc, którą ma, miała ją zawsze, ale być może czasowo zapomniała o niej.

Dlatego nie wystawiam recepty. Każdy może ją sobie sam wystawić na podstawie informacji z pomocy diagnostycznej, wiedzy przedstawionej w postaci artykułów i wykładów, przykładów innych ludzi, a następnie zrealizować swoją własną receptę obserwując swoje ciało i psychikę, wiedząc jakie podejmuje działania i jakie są konsekwencje tych działań. Inicjatywa jest po stronie świadomości, a co za tym idzie osobistej odpowiedzialności.

Chętnie pozostaję jako osoba towarzysząca, ale nie przejmuję inicjatywy i odpowiedzialności za podjęte częściowe działania, niepodjęcie działań, nie przyjęcie informacji, brak obserwacji siebie, brak decyzji.

Część osób chce pozostawać w kontakcie bez podejmowania działań, bez przyjmowania wiedzy, bez przyjmowania odpowiedzialności za siebie, jedynie po to, by opowiadać o swoich objawach. W takiej sytuacji muszę taki kontakt zakończyć ponieważ nic nie może się zmienić. Nie ma szans na rozwój świadomości i poprawę samostanowienia oraz zdrowia.

Życzę, aby wszystko, co przychodzi do nas jako doświadczenie, dawało nam szansę na rozwój i służyło budowaniu osobistego potencjału i dostępu do własnych zasobów zdrowia, szczęścia i miłości.

Anna

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Tagi: recepta
Sklep na bazie OpenCart
Holistyczna Klinika © 2019