Magnez 300

Magnez 300
Kod produktu: Magnez 300
Dostępność: W magazynie
Cena: 52.00zł
Bez podatku: 52.00zł
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń
Dodaj do porównania

Magnez 300 - zawiera w każdej tabletce 300 mg najwyższej jakości magnezu o wysokiej biodostępności w postaci  L-pidolanu i tlenku magnezu. Jak wykazały badania, związki te w przyswajalności przez organizm przewyższają nawet powszechnie znane chelaty i są niemal 2,5 raza łatwiej absorbowane niż nieorganiczny chlorek magnezu.
Należy zwrócić uwagę, że zawartość podstawowego, czystego magnezu w różnych związkach tego minerału jest nierówna. Tak popularny na rynku cytrynian magnezu zawiera zaledwie 16% czystego minerału, tlenek magnezu zawiera go aż 60%. I choć przyswajalność z cytrynianu wynosi 29,6 %, a z tlenku 22,8%, to i tak w sugerowanej dziennej dawce 667 mg związków magnezu (według artykułu w Supplement Science z maja 2013 r. - kliknij tutaj) przyswojona ilość czystego magnezu wyniesie 17,1 mg dla cytrynianu i aż 91,2 mg dla tlenku magnezu.
Ponadto najnowsze badania wykazały, że magnez z tlenku magnezu absorbowany jest w wyższym stopniu przez komórki organizmu, co jest o wiele istotniejsze dla skuteczności i czasu jego działania. Wyższy poziom magnezu z cytrynianu zaobserwowany został we krwi, co świadczy o tym, że jest on gorzej wchłaniany przez komórki, a tym samym mniej skuteczny.
Magnez pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni, w tym mięśnia sercowego. Niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. 
Magnez ułatwia przemianę materii. Jest pomocny w przyswajaniu wapnia, zapobiegając jednocześnie odkładaniu się tego pierwiastka w nieodpowiednich miejscach organizmu. Stąd jego ogromny wpływ na stan i funkcjonowanie kości.
Produkt może być stosowany także przez wegan.
   
Dawkowanie: dorośli i dzieci od 11 roku życia 1 tabletka dziennie.
Jedna  tabletka magnezu zawiera: 300 mg pidolanu magnezu/tlenku magnezu.
 
Jedno opakowanie wystarcza na 60 dni.
   
Składniki: L-pidolan magnezu, tlenek magnezu,
? substancja wypełniająca - mikrokrystaliczna celuloza,
? emulgator - talk, metyloceluloza,
kwasy tłuszczowe, hydroksypropylo
? substancja utrzymująca wilgoć - glicerol.
? substancja stabilizująca - hydroksypropyloceluloza,
? nośnik - trójglicerydy pochodzenia roślinnego,
 
Artykuł Magnezium pidolate (kliknij tutaj)
Supplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Opakowanie: 60 tabletek. 

 

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Sklep na bazie OpenCart
Holistyczna Klinika © 2019